a.oncirak @ hotmail.com

Rize’nin coğrafik olarak en büyük ilçesi Ardeşen’dir diye övünürken olanlara bakın.İnanın bu konu kamuoyuna yansıdığı zaman biraz bekledik kimler neler söyleyecek tepkileri ne olacak  diye fakat Ardeşen’de yaşayan tüm vatandaşları dolaylı olarak etkileyecek DİDİ SOĞUK ÇAY ve su fabrikası ile ilgili maalesef ama maalesef yetkili isimlerin açıklama yapmaması gerçekten bir Ardeşenli olarak beni çok üzdü.

Tabiî ki açıklama yapan siyasi parti temsilcileri oldu, hatta haber manşetlerinde yansıdı fakat Ardeşenli vatandaşlar Ardeşeni yönetenlerden bir kaç açıklama yapmalarını bekledi.buda vatandaşların  en doğal hakkı.

Şimdi durumun Ehemmiyetini biraz anlatmak istiyorum. Ardeşen’de kurulması planlanan ÇAYKUR DİDİ SOĞUK ÇAY ve su fabrikası ‘nın 117 dönüm arazisinin hazır olduğu bu projenin,bölgede kurulması demek 500 Kişinin bu fabrikada istihdam etmesi demek .bu 500 çalışanlar evde 3 kişiye baksa ortalama 1500 kişinin ekmek kapısı olacak anlamına  geliyor.Soğuk çay fabrikasında üretilen ürünlerin diğer illere dağıtılması için ciddi bir nakliye yoğunluğu yaşayacağından bölgedeki nakliye sektöründeki  esnafımızda bu durumdan faydalanacak. E haliyle Ardeşen ilçesine Ekonomik ve sosyal  alanda ivme kazandıracak.Bir diğeri Projenin burada olması diğer büyük SOĞUK ÇAY ÜRETİCİLERİNİN yatırımlarını doğrudan burada yapmalarını teşvik edecektir.

Arazinin hazır olduğu Bölgenin siyasetçilerin evet bu Ardeşenimizin kaderini değiştirecek biz bunu bu bölgeye kazandırmalıyız demesini beklerken bir sabah kalkıyoruz ve ÇAYKUR DİDİ ÇAY FABRİKASI başka bir ile veya ilçeye kaydırıldı haberini duyuyoruz. Allah aşkına Ardeşen’li vatandaşlar sizi daha iyi arabalara daha iyi evlerde konforlu yaşayın diye seçmedi. Çokmu zor halı hazırda olan projeyi bölgeye kazandırmak.İnanıyorum bölgemizin yetiştirdiği çok değerli siyasetçilerimizin böylesine değerli yatırımı Ardeşen’de kalmasını sağlayacağını  ve inanıyorum Ardeşendeki Sivil Toplum Kurumlarımızın bu konuyu takip edeceklerine.

Son olarak Ardeşen  günden güne büyüyen ve gelişen bir ilçe,inşallah Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak adına herkesi taşın altına elleri ile değil gövdelerini koymasını bekliyorum…SAYGILARIMLA