a.oncirak @ hotmail.com

Hiç aklıma gelmezdi korona diye bir hastalık gelecek tüm dünyayı etkisi altına alacak,binlerce insan ölecek,Anne baba,cocuk,akraba bir birileri ile görüşemeyecek,sevdiklerimizle yakınlaşma olmayacak,topluluktan uzak duracağız ve en önemlisi memleketimizde hayat duracak yok canım derdik herhalde...Ben eski topraklarla oturduğum zaman sorardım hep Ardeşen merkez nasıl diye ? ,onlarda eskiden buralarda sıtma,hastalık bide geçim derdi vardı kimse şehirde yaşamaz köylerde olurdu diye anlatırlardı.

Bizde hayal kurardık ozamanları, hayal ederdik vay canına eskiden neler olurdu diye bu zamanda öyle hastalıklar,katıksız,geçim derdi olurmu diye !vatandaşlar neler yaşamış eskiden diye derken... baksanıza hayal dediğimiz,eskide kaldı bu hastalıklar derken Korona 1 yıldan fazla zaman oldu hala onla uğraşıyoruz,öylede görünüyor uzun bir zaman daha uğraşacağız.

Çocukluğumuzda geçmişi sorardık aldığımız cevaplar hastalık,parasızlık,geçim derdi olurdu, bizde içten içten derdik böyle şeyler artık yaşanmaz olmaz diye...amaa geldiğimiz duruma bak tarifi çok zor anlatmanın. Biz şimdi çocuklarımıza falan yıllarda buralarda hastalıklar oldu insanlar evine ekmek getirebilmek için çalıştılar ama korunamadığı için öldüler mi diye anlatacağız.Çok garip oldu... sanırım bize anlatanların gölgesinde kaldık.

inşallah bir an önce bu hastalıklardan kurtulup normal hayata geçmemiz dileğiyle SOSYAL MESAFE - MASKE - TEMİZLİK