a.oncirak @ hotmail.com

Doğu karadenizin parlayan bölgesi Fırtına vadisi

Fırtına vadisi geleceğin Turizm cenneti olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor.Türkiye’nin hemen hemen her vatandaşın yaz aylarında ailesi ile birlikte vakit geçireceği uğrak yeri oldu, hatta diğer yabancı ülkelerden gelen turist sayısı her geçen yıla oranla artmaya devam eden yer Fırtına vadisi.

Bu anlamda bölgenin yeri çok kıymetli olunca gelen turistlerin zaman geçireceği konaklayacağı yerlerde çok önem arz ediyor.Onlardan bir tanesi Tamamen doğaya uygun,gelen turistlerin dere kenarında huzurla vakit geçireceği ve yakın zamanda açılışı yapılacak bölgenin hizmete gireceği Elikti butik otel ve cafe işletmesine uğradık.Gelişim haber Ailesini çok sıcak karşılayan işletme sahipleri Ahmet Saral ve Cemil Bayrak’la sohbet etme fırsatı bulduk.Kendileriyle Elikti Butik otelin nasıl ortaya çıktığını sorduk.

YILLARCA HAYALİNİ ETTİM,ÖZLEMİNİ ÇEKTİM

Yıllarca Hayranlığını,Özlemini çektiğim dünyanın çok özel yerlerinden biri olan doğa deyince başka hiçbir anlatmaya gerek duyulmayan Fırtına vadisi,Ayder yaylası,bölge yaylaları,vahşi doğası ve ateşli insanlarının yaşadığı bir coğrafya

Yaklaşık 30 yıllık çalışma hayatıma son verip hep özlemini yaşadığım doğa ile iç içe hayvanlarla beraber sakin misafirlerimizle samimi içten eğlenceli vakit geçirmek adına emekli olup 3 yıl kadar önce Merhum “Doktor Mehmet Konağı” projesini çizdim hazırlıklarımı yapıp hayallerimi gerçekleştirmek adına start verdim.Otelin Bir çok imalatını büyük zevk ve keyifle ellerimle yaptım.

NEDEN DR.MEHMET KONAĞI ?

DR. Mehmet Merhum babacığım ismi en iyi arkadaşım,en iyi dostum yeni deyimle kankam sırdaşım dünyanın en iyi babası herkesin gönlünde güzellikler bırakan bir adam ve ismini burada yaşatmam benim en önemli görevim ve gururum. Mekanı cennet olsun DR. Mehmet (babam)

ELİKTİ BUTİK OTEL PROJESİNİ NERDEN ESİNLENDİNİZ ?

Bu yapının tasarladığım projemi hazırlamaya başladığımda hep bu güzelim doğaya,vadiye Bölge güzelliğine uygun doğayla uyum içinde yöre mimarisine uyumlu her gelen geçenin iyiki yapmışlar ne güzel olmuş diyecekleri bir eser yaratmaktı ve çok şükür her gelip geçenin evlenen çiftelerin özellikle durduğu gelip bu yapının önünde fotoğraf çektiği bir yer oldu. Hatta binlerce yerli,yabancı doğa severlerin takdirlerini almak nasip oldu.Ne kadar doğru bir iş yaptığımıda kendime kanıtlamış oldum ve tüm bölgede iyi bir örnek teşkil edeceğini gördüm.

NEDEN “ELİKTİ” ? ANLAMI NEDİR ?

Elikti Butik otel (Lazcada Uğra) anlamına gelen elikti ismininde olduğu 30 ismin içinde ortak kararla alınan bir isim Fikir ise sevgili eşimindi.

Son olarak Ahmet Saral Gelişim Haber okuyucularına neler söylemek istersiniz ?

Bu güzide oteli ve cafeyi güzide insanlarla beraber yaşatmaya samimi güzel,eğlenceli vakit geçirmeye değerli Kardeşim işletme ortağım Güzel insan Cemil Bayrak’la beraber uzun yıllar bölgemize misafirlerimize hizmet vermek adına yola çıktık.Allah utandırmasın hayırlı,helal bol kazançlar temennisiyle Tüm bölge insanının vatandaşlarımız ve dünya insanına saygılarımı sunuyorum ve bir teşekkürde Bölgenin fırtına vadisi kadar değerli bir markası Gelişim TV ve Radyo Haber Ailesine de bizlere bu fırsatı verdikleri için teşekkürlerimi sunuyorum .ifadelerini kullandı.