hikmetnavdar @ gmail.com

Turizm bir refah ve gelişme ortamı sağlamaktadır. Turistin gittiği yerlerde harcama yapması ile ekonomide bir harcama akımı olmakta ve ekonomi canlanmaktadır. Turizm sektöründe yapılan üretim makineleşmeye elverişli olmadığından geniş ölçüde işgücü kullanılan bir sektör konumunda olmaktadır.

Dolayısıyla turizmin olumlu sosyal etkileri olduğu söylenebilmektedir. Turizmin olumlu sosyal etkileri yaşam kalitesini artırması, toplumsal bağların güçlenmesi ve kamu hizmetlerinin kalitesinin artmasıdır. Turizm bölgesel kalkınmayı sağlarken çevrenin daha estetik hâle gelmesine de yardımcı olabilmektedir.

Fırtınada,Burnumuzun dibinde , yılda yaklaşık iki buçuk milyon turist hareketi yaşanmakta ama ne yazık ki bu hareketten sıfır katkı alıyoruz !! Yaklaşan yerel seçimlerden dolayı oluşturulan projelerden, ne yazık ki , MHP adayı Sn:Cemil Bayrak dışında bu turist kitlesini şehrin içine çekecek bir projeye tanıklık edemedik.

Fırtına bölgesinde yapılması düşünülünen hiç bir proje , Ardeşen ve Ardeşenliye katkı sağlamayacak. Lütfen insanları şehir merkezine çekecek proje üretelim!! Çay, kahve ve değişik promosyonlar dağıtarak oylara talip olmayalım, Seçmene balık almayın , balık tutmayı öğretin ki toplumsal refah gelişsin , sosyal tabaka birilerine bağlı kalmasın ve kendi kendine yetsin.. Bu vesile ile tüm adaylara başarılar diliyorum.. Dipnot: Turizmi ihmal eden aday, Kazansa da KAYBEDECEK..