Levent KARAHAN Memleketi Rizeden Milletvekili Aday Adayı Oldu..

KARAHAN yaptığı açıklamada;

Çocukluk yıllarımdan bu güne acısını, tatlısını bu şehirde yaşamış biri olarak. Rize’ye ülkemize hep hizmet etme hayalleriyle büyüdüm. Çocukluk hayalleri asla unutulmaz ve bende asla bu hayallerden vazgeçmedim. Rizem ve Ülkem için yapacağımız çok hizmet olduğunu biliyorum.


Bu yüzden Türkiye Yüzyılı vizyonu ve hedefleri ile gerçekleştireceğimiz 14 Mayıs seçimleri için halis bir niyet ve samimiyetle memleketimize, ülkemize hizmet etme arzusuyla bu kutlu yola çıkmaya karar verdim.

Bundan sonraki sürecimizde, siz değerli hemşerilerimin desteğine ve duasına talibim. Rabbim ülkemize, milletimize ve memleketimize hayırlı hizmetler etmekten ayırmasın bizleri. Bu duygularla tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Allah utandırmasın yolumuz açık olsun inşallah.

Ayrıca şehrimize, memleketimize ve hemşerilerimize gönül borcumuzu ödeyebilmek adına verdiğimiz bu karara ilişkin olarak desteklerini esirgemeyen, bizi yüreklendiren bütün dostlarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

LEVENT KARAHAN ÖZGEÇMİŞİ;

  1978 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Rize’de tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi ve Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliğini tamamladı. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Dış Ticaret Uzmanlığı ve Bilgisayarlı Muhasebe sertifikası almıştır. Ayrıca Atatürk Üniversitesi Sosyoloji ve Anadolu Üniversitesi Adalet bölümüne devam etmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Memuriyet hayatınada 2000 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünde başlamış olup sırasıyla 2010 Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı , 2018 İçişleri Bakanlığı, İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığı ve 2023 İçişleri Bakanlığı, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)'de uzman olarak görevini yerine getirdi.

Sürekli Araştıran ve Öğrenmeye Açık , Çevresiyle Uyum Becerileri , Liderlik ve Yönetim Becerileri, Etkili Yazılı Sözlü İletişim , Ekip Çalışması , Kurumsal İletişim , İnsan Kaynakları , İş Analizi Planlama ve İzleme , Planlı Programlı Çalışma , Hızlı ve Etkili Karar Alabilme , Sosyal Medya Uzmanlığı , Etkili Sunum Teknikleri, ikna Kabiliyeti, Organizasyon Yetenekleri ile Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri , Savunma Sanayi Teknolojilerine dair ilgi alanları olan Levent KARAHAN, evli ve bir çocuk babasıdır.

LEVENT KARAHAN'IN BAZI HİZMETLERİ VE ÖDÜLLERİ;

Güneydoğu Aşiret Liderleri ve Kanaat Önderleriyle Yapmış Olduğu Çalışmadan Ötürü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Aldığı Kalem Hediyesi, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer GÜLLER-İstanbul Eski Valisi ve Eski Türkiye İçişleri Bakanı takdirname ve Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı) Prof. Dr. Lütfihak ALPKAN'dan Teşekkür Plaketi aldı.Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Akademisyenler Tarafından Memurların Başörtüsü Yasağını Kaldıran Demokratikleşme Paketinin Aktif Çalışanı, Çözüm Süreci, Büro Evrak İşlerinin Tek Yetkili Sorumlusu ve Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Tarafından İcra Edilen Milli Alarm Oluşumuna Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığını Temsilen Sivil Savunma Amiri Olarak görev aldı.

 

Bütün bu başarı ve birikimlerini Rize’ye ve Rizeliye taşımak isteyen Levent KARAHAN, Rize ilinden 28. Dönem Milletvekili aday adayı oldu.