Rize'nin sevilen sanatçılarından Ayhan Alptekin (56), tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Son bir aydır Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beyin tümörü ve solunum yetmezliğine bağlı olarak tedavi gören Alptekin, bugün yaşamını yitirdi.

Alptekin'in cenazesinin yarın (7 Temmuz Çarşamba günü) Öğle Namazını müteakip Ardeşen ilçesi Merkez Camiinde kılındıktan sonra aynı ilçedeki Ortaalan Köyündeki aile kabristanlığına defnedileceği bilgisine ulaşıldı.

AYHAN ALPTEKİN KİMDİR?

Ayhan Alptekin 1965 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda müzikle tanışan Alptekin, 1982'de Grup Yıldızlar adlı müzik grubunu kurdu. Grup Yıldızlar ile Artvin ve Rize'de düzenlenen düğün ve festivallerde sahne aldı.

Evli olan Alptekin iki kız ve iki erkek olmak üzere 4 çocuk babasıydı.

Alptekin, "Gel Beni Dinle", "Gelme", "Sindoma Ayhan-Lazuri", "Oy Nana", "Şahlandı Karadeniz", "Ah Ulan Ah", "Hülya", "Hey Gidi Gönül", "Çona", "Karadeniz Tavernası", "Karadeniz Tavernası 2" ve Ayhan Alptekin Box Set isimli albümlere imza attı.