Bu hafta sonu 24-25-26 Haziran tarihleri arası Çamlıhemşin Ayder Yaylasında yapılacak olan kar festivalinde birbirinden değerli sanatçılar sahne alacak. Haftalar öncesinden tüm konaklama tesislerinin dolması bu yıl festivale katılımın yoğun olacağını gösteriyor.

Bu yıl yoğun bir katılım beklediklerini belirten MHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı Eyüphan Zararsız: “Bu yıl festivalin sömestir tatiline denk gelmesi nedeniyle görkemli bir festival ve aşırı kalabalık olacağından şimdiden gelen yerli ve yabancı misafirlerin herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık, yol çalışmaları bitti ve festival alanı hazır.

Kar Festivalimize gelecek olan misafirlerimizin herhangi bir aksaklık yaşamaması için Ayder Kar Festivali Komitemizin aldığı kararlara, misafirlerimizin bu kurallara uymasını güvenlik güçlerimize zorluk çıkarılmamasını önemle rica ediyoruz. Şimdiden festivalimize katılacak olan tüm misafilerimize kazasız belasız eğlenceler diliyorum. Festivalimizin yapılmasında emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlara ve Ayder Turizm Derneğimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum”.

FESTİVAL KOMİTESİ TARAFINDAN ALANINAN KARARLAR

1)YOL VE HAVA KOŞULLARINA GÖRE GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ ALANIN SONRASINA; TRAFİK AKIŞI VE FESTİVAL ALANINDA İNSANLARIN GÜVENLİĞİ AMACI İLE BELİRLENEN GÖREVLİ ARAÇLAR DIŞINDA HİÇBİR ARACIN GEÇİŞİNE KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR.HAVA VE YOL ŞARTLARI DURUMUNA GÖRE ARAÇLARIN ZİNCİRSİZ VE KAR LASTİĞİ OLMAMASI DURUMUNDA İLÇE MERKEZİNDEKİ DENETİM NOKTASINDAN İTİBAREN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYECEKTİR.

2)GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEDİĞİ ALANDAN SONRA MİSAFİRLERİMİZ ARAÇLARINI BELİRLENEN ALANA PARK EDİP FESTİVAL ALANINA ÜCRETLİ SEVRİS ARAÇLARI İLE ULAŞMALARI SAĞLANACAKTIR.

3)CUMA GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA YOL KESİLECEK OLUP ARAÇ GİRİŞİNE MÜSAADE VERİLMEYECEKTİR.SERVİS ARAÇLARI SADECE CUMA GÜNÜ AVUSOR KÖPRÜYE KADAR SERVİS YAPACAKTIR.

4)AYDER ESNAFI VE HALKININ ARAÇLARINI MÜMKÜN OLDUKÇA ALANA ÇIKARMAMALARI VE DÜZGÜN NOKTALARA ARAÇLARININ PARK EDİLMESİ İSTENİLMEKTEDİR.ACİL DURUMLAR OLMADIKÇA ARAÇLARIYLA GİRİŞ ÇIKIŞ YAPMAMALARI KEYFE HAREKETDE BULUNANLARA CEZAİ İŞLEM YAPILACAKTIR.

5)KAYMAKAMLIK TARAFINDAN OLUŞTURULAN KOMİSYON MAHARETİ İLE FESTİVAL ÖNCESİ VE FESTİVAL ESNASINDA AYDERDE BULUNAN TÜM İŞLETMELER, FİYAT, HİZMET VE TÜM TİCARİ FAALİYETLERİ KONUSUNDA DENETLENECEK, TÜM İŞLETMELER; CAMLARINDA VE ÜRÜNLERİNDE, MENÜLERİNDE FİYAT YAZMALARI VE BU ŞEKİLDE MİSAFİRLERİMİZE HİZMET ETMELERİ SAĞLANACAKTIR

6)GELEN MİSAFİRLERİMİZİN FESTİVAL ALANINDA ISINMALARI AMAÇLI BELİRLİ NOKTALARA ATEŞ VARİLLERİ KOYULACAK OLUP BUNLARIN DIŞINDA HERHANGİ BİR YERDE ATEŞ VE LASTİK YAKILMASINA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

7)YOĞUN BİR KATILIM BEKLENDİĞİNDEN DOLAYI İŞLETMELERİMİZİN HAZIRLIKLI OLMALARI VE FESTİVAL TARİHİNDEN ÖNCE İŞLETME ALIŞVERİŞLERİNİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

8)GELEN MİSAFİRLERİMİZİN KENDİ İSTEDİKLERİ GİBİ SERBEST KAYAK ETKİNLİĞİ; MİSAFİRLERİMİZİN CAN VE MAL GÜVELİĞİ AMACI İLE YİNE KOMİTEMİZCE BELİRLENECEK OLAN ALANIN DIŞINDA YAPILMAYACAKTIR.

9)FESTİVAL ALANINDA YİYECEK İÇECEK DAHİL OLMAK ÜZERE HERHENGİ BİR MAL EŞYA VEYA VESAİR MALZEME İÇİN SEYYAR SATIŞ İŞLEMİNE İZİN VERİMEYECEKTİR.

10)GELEN MİSAFİRLERİMİZİN FESTİVALIN GÜZEL VE İSTENİLEN ŞEKİLDE YAPILABİLMESİ İÇİN, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ TRAFİK EKİPLERİMİZ VE GÖREVLİLERİMİZİN ÖNERİ VE İKAZLARINA UYGUN DAVRANMALARINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ
GELEN MİSAFİRLERİMİZE ŞİMDİDEN HOŞGELDİNİZ DİYOR,FESTİVALİN HERKES İÇİN HAYIRLI VE GÜZEL GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ.
KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYRULUR.