Rize Valisi Kemal Çeber, mesajında, aile hayatının temel yapı taşı olan annelerin baş tacı ve en değerli varlıklar olduğunu belirterek, “Merhamet ve şefkatin timsali, başımızın tacı, en değerli varlıklarımız Annelerimiz. Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Bizlere, karşılıksız sevginin en güzel örneklerini sergilemişlerdir. Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir. Bunun yanı sıra bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerimizin payı olduğu unutulmamalıdır. Annelerimiz, ailenin temel direği ve toplumun geleceğidir.” dedi.

Vali Çeber, mesajında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ‘Cennet, anaların ayakları altındadır.’ Hadis-i Şerifine yer verdi ve bu Hadis-i Şerifle cenneti kazanmaya annenin vesile kılındığını belirterek, şunları kaydetti: “Peygamber Efendimiz: ‘Cennet, anaların ayakları altındadır.’ Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış. Dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir. Annelerimizi senede bir gün değil, ömrümüz boyunca sevgi ile kucaklamalı, dinimizin anneye ‘öf’ bile demeyi yasakladığını her zaman hatırlayarak gönüllerini hoş tutmalı ve hürmette kusur etmemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum. Tüm annelerimize aile fertleriyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”