Rize Belediyesi’nin girişimleri ile Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇORUH EDAŞ) tarafından arızalı olan ve yeterince aydınlatma yapmayan sokak lambaları yenileniyor.

Tertemiz, aydınlık ve ışıl ışıl parlayan bir Rize için çalışmalarını sürdüren Rize belediyesi, bu kapsamda mevcut aydınlatma sisteminde arızalı olan ve ekonomik ömrünü tamamlayan armatürlerin yenilenmesini sağlıyor.

Bu kapsamda mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam eden ÇORUH EDAŞ, Karadeniz Sahil Yolunun Rize sahil geçişi güzergahında aydınlatma armatürlerini yeniliyor.

Rize’de sahil yolu geçişi güzergahında, İslampaşa ile Fener mahalleleri arasında başlatılan aydınlatma yenileme çalışmalarında ekonomik ömrünü doldurmuş, aydınlatma düzeyi ve verimi düşük armatürlerin yerine 250 W Sodyum Buharlı ve Oval camlı yeni tip armatürler montaj edilerek aydınlatma düzeyi yükseltiliyor. Ayrıca yapılan çalışmayla sık meydana gelen arızalar sebebiyle yaşanan iş gücü kaybı ve verimsizlik önlenerek tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Söz konusu çalışmanın hava şartlarına bağlı olarak bu ay içerisinde tamamlanmasının planlandığı belirtilerek, çalışmalar devam ederken karayolu güzergahı boyunca gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı ve bu süreçte araç sürücülerinin de çalışma olan bölgelerde dikkatli olmalarının önem arz ettiği kaydedildi.