Rize merkeze bağlı Muradiye Beldesinde yaşayan bir grup genç, dere kenarında vakit geçirdikleri bir esnada video çekmeye karar verdiler. Survivor’ı konu alan videoyu sosyal medyada yayınlayan gençler bir anda izlenme rekorları kırdı. İzlenme sayısından güç alan gençler bu kez organize olarak, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı’nın da desteğiyle parkur kurdu ve Rizeli usulü bir Uruspavivor çekimi gerçekleştirdiler.

Gençler parkurun ismini ise yaşadıkları Muradiye Beldesi’nin eski ismi olan Uruspa’dan esinlenerek Uruspavivor olarak belirlediler.

Yeni bölümlerin çekimleri ve projenin devamı için desteğe ihtiyaç duyan gençlere Vali Kemal Çeber tarafından teknik ekipman hediye edildi.

Vali Çeber, gençlerimize yapmış oldukları projelerde imkanlar dahilinde her zaman destek olunacağını dile getirerek, “Murat Sarımehmet ve Ethem Sakal kardeşimiz, Muradiye Belediye Başkanımız Musa Süreyya Balcı’nın da desteği ile çok güzel bir proje yapmışlar. Bizler yaşadığımız bölgenin tanıtılmasında ve gençlerimizin kendileri geliştirerek yeni şeyler üretecekleri projelere imkanlar dahilinde her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda kendilerine teşekkür ediyor, yapıcakları yeni çalışmalarda başarılar diliyorum.” ifadelerini paylaştı.

Proje yapımcıları Murat Sarımehmet ve Ethem Sakal’da, Vali Çeber’e projelerine verilen desteğin kendileri için çok önemli olduğunu ve yeni ekipmanlar ile birlikte çok daha güzel çalışmalar yapabileceklerini belirttiler.

Ziyarette Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu’da hazır bulundu.