Rize Valisi Kemal Çeber, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında öğretmenliğin geldiğini belirterek, “Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve kutsal bir meslektir.” dedi.

Mesajında, kendini geliştiren ve ufku açık öğretmenlerimiz sayesinde ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarak, aydınlık geleceğe umutla bakacağını kaydeden Vali Çeber, “Ülkemizin yarınları olan sevgili gençlerimizi siz fedakar öğretmelerimize emanet ediyoruz. Sizlerin yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir görevi icra eden sizler, bizler için son derece önemli ve değerlisiniz.

Bu millet, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşüne azimle devam edecektir.

Gece gündüz demeden, ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli, evrensel değerlerle birlikte maneviyatımızı, vatan ve millet aşkını yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan bütün öğretmenlerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarken; bu kutsal mesleği seçen öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.