Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize dışında yaşayan çay üreticilerinin bölgeye gelmesini yasaklayan kararı eleştirerek, “Çay cüzdanı olan en az bir kişi çay bahçesinin başında olmalıdır" dedi.

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında Rize Ticaret Borsasında düzenlenen çay hasadı değerlendirme toplantısına katılan Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, alınan kararların eksiklikleri olduğuna vurgu yaparak, "Yaş çay üreticileri kendi çay bahçelerine gelememiştir. Hiç kimsenin bir başkasının bahçesini toplamayacaktır. Bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Çay cüzdanı olan en az bir kişi çay bahçesinin başında olmalıdır. Üretici arazisini ve ürününü takip etmelidir." diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ile çok sayıda davetli katıldı. İlçe kaymakamları ise toplantıya telekonferans sistemi ile katıldı.