Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen ilçe 13.olağan kongresi bugün Ardeşen belediye kültür merkezinde yoğun katılımla yapıldı.

Tek liste halinde yapılan kongrede Cemil Bayrak ilçe başkanlığına seçildi.Mhp İl başkanı İhsan Alkan,MHP MYK üyesi Recep Bakırcı,Ülkü ocakları Rize il başkanı Sadık Kandemir,Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çifçi,Derepazarı Belediye başkanı Selim Metin,Ardeşen STK temsilcileri,Siyasi Parti Temsilcileri, İl yönetim kurulu üyeleri, İlçe başkanları, İlçe yönetimi ve çok sayıda teşkilat mensubunun katılımı ile yapılan kongrede birlik ve beraberlik mesajları verildi.“İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” teması ile yapılan kongrede Ülkü ocakları İl Başkanı Sadık Kandemir, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kongre için göndermiş olduğu mesajını okudu.

MHP Ardeşen ilçe Başkanı Cemil Bayrak konuşmasında;Merhum Başbuğ Alparslan Türkeşin “Rize'den bir vekil çıkarttığımız gün MHP'nin iktidar olduğu gündür” Son yerel seçimlerde güzel bir taban yaptık
Vekil seçme sınırındayız. Genel seçimlerde Asıl hedef Rizede en az bir vekil çikarmak olmalıdır. Başbuğumuzun söylemini düşünerek çalışmalıyız.
Yerelde ise Milliyetçi Hareket Partisi olarak Ardeşen Belediye Başkanlığına talibiz, Tunca Beldemizede yeniden 3 hilali Dalgalandırmak istiyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin diğer siyasi partilerden ayıran bir özelliği, ülkücülerin büyük resmi hedeflemesi ve büyük resmi görmesidir.
Elbette ki yerelde bir takım kişisel sıkıntılarımız olmuştur, bir takım beklentilerimize cevap alamamış olabiliriz, Fakat bu bizi ideallerimizden uzaklaştırma malıdır.
Milliyetçi Hareket partisinde mensup olmanın sorumluluğu sadece görevle sinirli değildir.

Milliyetçi Hareket partisinde Bu Davaya Gönül veren herkes ülkesine ve devletine hizmet etmektedir.
Bu yüzden bizler sadece Liderimizin işaretine ve talimatlarına bakmalıyız.dedi

Konuşmalarının ardından Milliyetçi Hareket partisi yönetim kurulu tanıtımı yapıldı.