Ardeşen Belediyesi, CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan Ardeşen Salı Pazarcı Esnafının İşgaliye Bedellerine Yapılan Zam Oranına Tepki Göstermelerinin Ardından Bir Açıklama Yaparak, Kamuoyunun Yanlış Bilgilendirildiğini İfade Ederek Son 5 Yıllık Zam Oranlarını Paylaştı.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklama da, Ardeşen salı pazarsı esnafına 2022 yılı için % 20 oranında zam yapıldığı ifade edilerek, “Bahse geçen açıklamalarda ki gibi işgaliye ücretlerinin 40 TL’den 150 TL’ye çıkarıldığı yönündeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

Geçen yıl 115 TL olan dingilli araç işgaliye ücreti bu yıl uygulanan % 20 zam ile 140 TL’ye Yükseltilmiştir. Aynı zaman da, 25 TL olan tek sehpa ve el arabası işgaliye ücreti de yine % 20 zam oranı ile 30 TL’ye yükseltilmiştir.

Söz konusu fiyatlar, araç, alan ve özellik bakımından farklılıklar göstermekte olup, hiç bir gruba % 20 üzeri bir zam uygulaması söz konusu değildir.

Kamuoyunu tamamen yanlış bilgilendirilmiştir.

Açıklama da, “Her yıl belediyenin gelirlerine uygulanan rutin artışlar pazaryeri işgaliyesi içinde uygulanmış olup, meclis gündeminde pazaryeri işgaliye ücretleri ile ilgi bir gündem olmamıştır.  Kamuoyunu bu denli yanlış bilgilendirilmesini vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz.”

“Pandemi döneminde Ardeşen Belediyesi olarak uyguladığımız düşük ücret tarifesi ve devam eden pandemi süreci neticesinde yeni fiyatlandırmanın esnaflarımıza yüksek gelmesinden dolayı, Şubat ayında yapılacak olan meclis gündemine alınarak fiyatlandırmanın görüşülmesi sağlanacaktır. İnanıyoruz ki indirimli fiyat oybirliği ile meclisimizden geçecektir.”

“Ardeşen Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren vatandaşlarımız ile istişare etmeden, vatandaşlarımızın istemediği hiçbir uygulamanın ve oluşumun yanında olmadık, bundan sonrada olmayacağız.”dedi