Rize'de Sabahın Erken Saatlerinden İtibaren Kuyruğa Girdiler

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR)'a bağlı Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'daki fabrikalarda çalıştırılmak üzere 1500 mevsimlik işçi alımı için başvurular bugün başladı.

10 gün sürecek olan müracaatlara İşkur'un internet sitesinden de başvuru yapılabilirken, vatandaşların acele ederek uzun uzadıya kuyruklar oluşturup izdihama neden olmamaları için günler öncesinden yapılan uyarılara rağmen vatandaşlar Rize İŞKUR İl Müdürlüğü önünde sabah saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluştururken kuyruk Cumhuriyet Caddesi'ne uzadı. 

caykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(10).jpg

Konu hakkında günler öncesinde vatandaşların acele etmemeleri yönünde uyarılarda bulunulmuş, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz da ayrıca uyarıda bulunarak "Müracaatlar Rize İşkur ile Ardeşen Belediyesi, Çayeli Belediyesi, Pazar Belediyesi, İyidere Belediyesi, İyidere SYDV ile Artvin, Trabzon ve Giresun İşkur İl Müdürlüklerince alınacak. Ayrıca kurumumuza ait www.iskur.gov.tr internet adresinden de müracaatlar yapılabilecek. Müracaat alımları 10 gün devam edeceğinden ve internet üzerinden de yapılacağından vatandaşlarımızın uzun uzadıya beklemeler yapacak şekilde acele etmemelerini ve izdiham yaratmamalarını öneriyoruz” şeklinde konuşmuştu.

caykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(12).jpgcaykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(11).jpgcaykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(1).jpgcaykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(2).jpg

caykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(3).jpgcaykura-isci-alimi-icin-basvurular-basladi-(4).jpg
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Rize’de “İrfani Geleneğimiz Ve Hoca Ahmet...
Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'ın anlatımıyla Rize'de "İrfani...

Haberi Oku