Rize'de Minik Ellerin Diktiği Fidanları Çaldılar
Rize Merkez Gülbahar Hatun Anaokulu, miniklere doğa sevgisi kazandırmak ve yeşili sevdirmek maksadıyla 5 yaş grubu minik öğrencilerinin öğretmenleri ve velileriyle birlikte Rize Sahil Parkında diktiği 27 fidanın bir kısmı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı.

Alınan bilgiye göre, Gülbahar Hatun Anaokulu öğretmenleri, Rize Orman İşletme Müdürlüğü’nden Aralık ayı içerisinde 5 yaş grubu minik öğrencilerinin dikmesi için 27 adet fidan aldı. Rize Belediyesi’nin yer gösterdiği Sahil Parkında her bir fidana minik öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu kağıtlar yerleştirilerek fidanlar minik öğrenciler tarafından öğretmen ve velileriyle birlikte dikildi. İlerleyen günlerde fidanların bakımını yapmak ve sulamak için velileriyle ve öğretmenleriyle birlikte Sahil Parkına giden minikler, diktikleri fidanlardan bazılarının sökülerek alındığını gördü. İsimlerinin yazılı olduğu fidanları çalınan minik öğrenciler bu durum karşısında üzüntüye boğuldu. Bunun üzerine bazı veliler kendi çocuklarının isimlerinin yazılı olduğu fidanları çalınmaya karşı söktü. Geçen zamanda ise fidanların büyük çoğunluğunun yine çalındığı ve dikilen fidanlardan sadece 8’inin yerinde olduğu belirlendi.

Konunun, Rize Orman İşletme Müdürlüğü’ne iletilmesiyle, Orman Müdürlüğü yetkililerinin miniklerin üzüntüsünün giderilmesi için minik öğrencilere belirlenecek farklı bir alanda dikilmek üzere yeniden fidan vereceği öğrenildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner187

banner190

Rize'de 10 Mahallede Su Kesintisi
Rize'de su isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle 10 mahalleye su verilemeyeceği bildirildi.

Haberi Oku