Rize'de 'Çalışma Hayatında Kadın Olmak' Konulu Panel Düzenlenecek
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi küçük salonda 13 Mart Salı Günü saat 14.00’te 'Çalışma Hayatında Kadın Olmak' konulu panel düzenlenecek.

Halk Sağlığı Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi tarafından organize edilen panelde kadınların iş hayatında ruhsal, zihinsel ve hukuksal alanlarda yaşadıkları zorluklar ve çözüm önerileri ele alınacak.

Psikolog Esra Alemdaroğlu’nun moderatörlüğünü yapacağı panele, Çalışan Kadınların Sosyal Yaşamı konulu sunumu ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Hemşirelik Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. İlknur Aydın Avci, Tükenmişlik Sendromu konulu sunumu ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Buket Koparal ve Mobbing konulu sunumu ile Avukat Ayşenur Polat konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca panele kamuda çalışan kadın personelin katılımın sağlanılması için ilgili makamlarca idari izinli sayılmaları hususunda onay alındığı ve katılımın yüksek olması için kurumlarından kolaylık gösterilmesinin istenildiği belirtildi.

Panele başta kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadın personel olmak üzere tüm kadın vatandaşlarımız davet edildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Rize'de otomobil karşı şeride geçti, sürücü...
RİZE'de aşırı yağıştan dolayı yol kenarındaki su birikintisine kapılan otomobil, sürücüsünün direksiyon...

Haberi Oku