Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Engelli Parkurunda Empati Yaptı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Hizmet Topluluğu ile Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ortaklaşa sergi düzenlendi.

Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören öğrenciler yıl boyunca yapmış oldukları ürünleri ‘Engelli Olmak Öğrenmeye ve Üretmeye Engel Değildir’ sloganı altında görücüye çıkardı. Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanındaki serginin açılışını Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Üniversitenin Genel Sekreteri Adnan Er birlikte gerçekleştirdi. Katılımcılar, çeşitli el işlerinin yer aldığı sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Etkinlikte; Rize Valisi Erdoğan Bektaş, engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekip farkındalık oluşturmak amacıyla alanda kurulan engelli empati parkurunu gözleri bağlı bir şekilde tamamladı.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman ise her bireyin engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini ifade ederek, asıl engelin beyinde olduğunu ve bugün sergilenen ürünleri ortaya çıkaran sanatkâr ellerin de bu veriyi kanıtladığını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Rektör Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak engelli kardeşlerimizin toplumsal konumlarını güçlendirmelerine olanak sağlayacak gerekli düzenlemelerin üniversitede yapıldığını ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin kısa süre önce Engelli Dostu Üniversite seçildiğini de hatırlattı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

banner122

RTEÜ, Yemek Şirketi ACB'den Hizmet Alımını...
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) merkez kampüs yemekhanesindeki gıda zehirlenmesi şüphesiyle 473...

Haberi Oku