Ardeşen:
YEREBAKAN:KÖYLERDE ÖZEL ARAÇLAR YOLCU ALMASIN!
Yerebakan, 2014 yılında 7 üye ile başlamış oldukları kooperatifin 125 üyesi ile oldukça güçlü bir kooperatife kavuştuklarını belirtti.

Yerebakan,”Köylerde taşımalı sistem olmasıydı halimiz perişan olurdu.Öyle bir zamana geldik ki köylere yolcu bulmak zorlaştı.Bunun nedeni ise özel araçların yolcu almasıdır. Kanunen özel araçlar yolcu taşıyamaz.Özel araçlar yolcu taşımaya devam ederse köy minibüsleri ciddi sıkıntı yaşayacaktır.Bu konuda özellikle herkesin duyarlı olmasına davet ediyorum.Biz Kooperatif olarak gerekli mercilere bu konu hakkında bilgilendirme yapıyoruz.Kuruluş amacımızda üyelerimizin sorunlarını çözmektir.Onların hak ve hukukunu korumaktır.Sadece yolcu taşımacılık değil Ardeşen’de park yapacak resmi yerimiz yok.Ulaşılır yolcuların kolayca ulaşabilecekleri park yerlerimizin olmasını istiyoruz.Mevcut gösterilen yerlerde inşaat alanı olması ve köy halkına uygun olmaması nedeniyle kullanılmamaktadır.Bizim isteğimiz köylere çıkış tarafından bir alan verilmesidir " dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Elif müftüoğlu 1 hafta önce

Şu minibüsçülerin derdi bi bitmedi. Hep şikayet hep bi ayrıcalık.. Ortalık minibüs doldu. Çalışmayan okumayan çocuğuna hop bi minibüs al gitsin çalışsın. Fırtına köprüsünde minibüs bekle köye çıkarken minibüs bekle bi rahat durun be sizden Başka esnaf yokmuş..

Misafir Avatar
Mustafa 2 hafta önce

parayla yolcu almasın ama yolda kalanları da yolda bırakmasın. köye servis saatleri belli olsun o saatlerde almasın.

Misafir Avatar
lazut 2 hafta önce

özel araçlar yolcu almayacak minibüsçünün keyfini bekleyecek. kalkış saatin belli olmayacak, 3-5 yolcu ile köye çıkamayacaksın, okeyin bitmeden aracın yanına gelemeyeceksin. sonrada vatandaşa ben çıkmıyorum başının çaresine bak diyeceksin.ne ala memleket

banner196

banner190

Rize'de Depremin Adresi Bu Kez Ardeşen
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı, Ardeşen ilçesinde deprem...

Haberi Oku