Yurt ve Dünya:
14 Şubat Hayatımızın İlk Sevgililerinin En Özel Günü Olsun

14 Şubat Hayatımızın İlk Sevgililerinin En Özel Günü Olsun

Onlar hayatımızın ilk sevgilileri, gözümüzü açtığımız andan itibaren onların şefkat ve sevgileriyle büyüyoruz, yani annemizin ve babamızın.

14 Şubat ağladığımızda, güldüğümüzde her zaman yanımızda olan annelerimize ve babalarımıza minnetlerimizi sunmamız için yılın belirli günlerinden birisidir. Elbette14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşimizin, sevgilimizin bu gününü güzel sevgililer günü hediyeleri ile taçlandıracağız. Ancak annelerimiz ve babalarımız her zaman ilk sevgililerimiz olarak kalacak. Sevgililer Günü hediyeleri ile ufak emeklerle onları bu günde mutlu edebiliriz. Hadi şimdi bakalım, Sevgililer Günü hediyesi olarak neler yapabiliriz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde.

14 Şubat Hediye Fikirleri Babam İçin Çok Özel Olmalı Diyenlere

Kendimizi güvende hissettiren dünyaların en tatlı insanı babalarımızın üzerimizde emeği çoktur. Bu noktada babamıza dünyaları versek ona olan gönül borcumuzu ödeyemeyiz. İşte bu yüzden 14 Şubat onlara karşı sevgimizi göstermemiz için harika bir fırsat! Hatırlıyorsunuz değil mi babanızın gömleği, kravatı, saati, kemeri çok özeldir. Bir süre sonra babamızı daha da mutlu etmek isteriz ya işte o zaman size “Buldum, buldum!” dedirtecek 14 Şubat sevgiliye hediye fikirleri buldumbuldum.com’dan geliyor.

Şarkılarımız bu sefer babalarımız için

Gerçekten babanıza unutulmaz bir 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi vermek istiyorsanız bizce ona anılarınızı hatırlatın. Belki de çocukluğunuzdan anılar hatırlatın. İsterseniz değerli bir Sevgililer Günü hediyesi için fotoğraflarınızı bastırıp, fotoğraf kâğıtlarının arkasına hikâyelerinizi yazarak verin; isterseniz hikâyelerinizi bir beste haline getirin. Düşünsenize arabasında rastgele bu besteyi çaldığınızı? 14 Şubat hediye fikirleri arasında ender bulunan fikirlerdir bunlar. Eve geldiği zaman bu bestenin çalıyor olduğunu da düşünebilirsiniz elbette. 14 Şubat için daha iyisi düşünülemez. İşte bu mutluluk babanızın gözündeki bir damla yaş olabilir.

Bu ses içimizden gelen ses

Hikâyelerinizi daha doğmamış bir bebeğin zihninden canlandırıp ona dinletmeye ne dersiniz? Kim bilir babanız sizi nasıl heyecanla, nasıl mutlulukla beklemiştir. Hele ki ilk kucağına aldığında dünyalar onun olmuştur. 14 Şubatsevgiliye hediye fikirleri arasında şunlar da bulunabilir:  profesyonel bir seslendirmenin desteğiyle güzel bir hikâye yazabilir ve bunu ses kaydına alıp hiç beklemediği bir anda ona dinletebilirsiniz. İşte bu da çok özel olacaktır babanız için. 14 Şubat için harika sürprizler bunlar!

Onlar evimizin biricik şefleri!

Babalarımız her ne kadar bizim kültürümüzde mutfağa pek girmese de mutfağa girdikleri zamanda harikaları yaratan insanlardır. Özenle hazırladıkları Pazar günü kahvaltıları ise gerçekten şahanedir. Belki babalarımızı mutfağa girmeye teşvik edecek mükemmel bir 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi önerimiz daha var! Bizce onlara en sevdiği pastayı yapıp pastanın yanına da evin şefi nakışlı mutfak önlüğü koyun. Eminiz ki daha çok severek mutfağa gireceklerdir. 14 Şubat için esprili ve sevgi dolu bir sürpriz olmaya ideal.

14 Şubat Annem İçin Çok Özel Olmalı Diyenlere

Annelerimiz bize hem canlarını, hem canlarından ötesini verdi. Nefeslerini verdiler. Yeri geldi arkamızı topladılar, bizi insan eden ne varsa onları bize kazandırdılar. Annelerimizin hakkı ne yapılsa ödenmez. Ama14 Şubat hediyesi fırsatını kullanarak biz yine de diyoruz ki ilk sevgililerimiz olan annelerimize harika bir 14 Şubat sürprizi yapalım.

Evimizin baş aşçılarınaOnların yaptığı o enfes yemeklerin değerini en çok öğrenci olduğumuz zamanlardan hatırlarız. Hatta kimi yemekler vardır ki bir türlü annelerimizin yaptığı gibi yapamamışızdır. İşte diyoruz ki madem öyle. “Annecim, canım sevgilim, hayatımın ilk sevgilisi, bana o güzel yemeklerinden yapar mısın?” demenin en güzel yolu olacak bir 14 Şubat hediyesi önerimiz var! Annemize alyans kesme tahtası. Hem babamızla annemizin arasını ısıtacak güzel bir hediye seçeneği olacak. Hem annenizin gönlünü çalacak! Biraz da karın doyuracak.

Hem annemize hem babamıza

Diyoruz ki acaba 14 Şubat yaş pasta ile mi kutlansa? Muhakkak ki o pastayı annemiz servis edecektir. İşte her dilimini kaldırdığı zaman servis kâğıdında her dilimde bir başka güzel söz okuyacak. Böyle güzel bir servis kâğıdı bastırıp annenizin gönlünü çalabilirsiniz. Ne dersiniz?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner187

banner190

Karadeniz, Marmara ve Ege'de Fırtına Bekleniyor
Batı Karadeniz, kuzey ve güney Ege ile Marmara'da bugün, Doğu Karadeniz'de ise salı günü fırtına bekleniyor.

Haberi Oku