Sağlık:
RİZELİ KOPUZ AİLESİNİN KANSER SERÜVENİ

‘ÖZEL’DE KANSER, ‘DEVLET’TE SAĞLAM

Özel hastanede “prostat kanseri” teşhisiyle ameliyat edilmek istenen Aslen Rizeli olan Fehmi Kopuz durumdan şüphelenerek gittiği devlet hastanesinde yapılan testlerde sağlıklı çıktı

NOT: HABER 47. DAKİKASINDAİstanbul'daki özel bir hastanede kanser teşhisi konulan Rizeli Fehmi Kopuz'un sağlıklı olduğu ortaya çıktı. Hastaneye kanser testleri için binlerce lira ödeyen 78 yaşındaki Kopuz, "Ödediğim para bir yana, hem sağlığımla oynadılar hem de psikolojimi alt üst ettiler" dedi. Kopuz 4 ay önce idrar yollarında hissettiği rahatsızlık üzerine evinin yakınındaki özel bir hastaneye gitti. Testler sonucunda 'prostat kanseri' teşhisi konuldu. 'İyi huylu değil' sözü üzerine dünyası başına yıkılan Kopuz, tedavi için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Doktor, vakit kaybetmeden ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kopuz'a kanser olduğu gerekçesiyle bir radyoloji merkezinde kemik sintigrafisi de yapıldı. Ancak testte kanser bulgusuna rastlanmadı. Doktor bu kez Kopuz'u şikâyeti olmamasına rağmen göğüs hastalıkları bölümüne yönlendirdi. Test için 2 bin 500 lira istenen Kopuz, şüphelendi.

BAKANLIĞA ŞİKÂYET ETTİ

Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne giden Kopuz'un buradaki testlere göre kanser olmadığı ortaya çıktı. Kopuz, "Mesaneden parça alırken idrar yollarımı tahrip ettiler. Sağlığımla oynadılar, psikolojimi alt üst ettiler. Kanser olmadığımı öğrenene kadar geçen 3 aylık sürede öldüm öldüm dirildim. Sağlık Bakanlığı'na şikâyette bulundum. Sorumlular cezalandırılsın" dedi.
KAYNAK ATV-SABAH GAZETESİ

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Fındık ve ceviz kilo verdiriyor!
Uluslararası Kuruyemiş ve Kuru Meyve Konseyi'nin (INC) ortaklaşa finanse ettiği araştırmada, "sert kabuklu...

Haberi Oku