Pazar'da cami - esnaf kaynaşması

Rize'nin Pazar ilçesinde, müftülük  tarafından, cami merkezli çalışmalar devam ediyor. Esnaf cami kaynaşması anlamında ilçe müftülüğü tarafından başlatılan çalışma, ilgi çekiyor.

cami1-009.jpg

Konuyla ilgili konuşan, Pazar Merkez Camii Uzman İmam Hatibi Halil Çelik; “Peygamber efendimiz (sav) ‘Yeryüzü benim için mescit ve temiz kılınmıştır. Ümmetinden kim nerede namaz vaktine ulaşırsa hemen orada namaz kılsın’ (Nesai, Mesacid, 42.) diye buyurduğu halde, Medine’ye gelir gelmez, ilk iş mescit inşa etmek olmuştu. Camilerimiz sadece namaz kılınan mekânlar değildir. Bu çalışmayla amacımız, camimizin halkımızla bağlarını kuvvetlendirerek işlevselliğini artırmak, İslam Medeniyetindeki asıl konumuna ulaştırmak için bir adım atmak olacaktır. Bu çalışma ile esnafımızla yakinen tanışacağız, bizlerden beklentilerini dinleyeceğiz ve aynı zamanda camilerin İslam medeniyetindeki konumunu, işlevselliğini onlara aktaracağız.” dedi.

cami4-007.jpg

Pazar İlçe müftüsü Mustafa Düzgüney ise cami merkezli yapılan bu ve benzeri çalışmaları çeşitlendirerek devam ettireceklerini ifade ederek Diyanet Başkanlığı yayınlarından “Cami ve Namazla Diriliş” kitabını esnafa hediye ettiklerini belirtti.

cami3-008.jpg

cami2-009.jpg

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

banner122

PAZAR’DA KAPAN UYGULAMASI BAŞLADI
Pazar’da trafiğin rahatlaması amacıyla tek yöne çevrilecek cadde ve sokaklarda kapan uygulamasına geçildi.

Haberi Oku