'Kodlarize Projesi” için yılsonu festivali düzenlendi.


Ali Metin Kazancı Rize Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen festivalde öğrenciler yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sundular. Rize temalı bilgisayar oyunlarından, su getiren robotlara kadar bir çok çalışma yer aldı. Rize Merkez ve ilçelerin projeleri ile katıldığı festivalde okulRize Valisi Erdoğan Bektaş, belediye Başkanı Reşat Kasap, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kalander ile çok sayıda öğretmenin katıldığı kodla Rize festivali öncesinde “Beyaz bayrak Projesi” ve “Beslenme Dostu Okul projesi” kapsamında 87 okula Beyaz bayrak ve Beslenme Dostu Okul Belgeleri takdimi ile devam edildi.

Çamlıhemşin Halk Eğitim Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu liseside beyaz bayrak aldı


İl protokolünün açılışını yaptığı Kodla Rize festival alanın gezen Vali Bektaş ve Belediye Başkanı Kasap standları tek tek gezerek öğrencilerin Kodlayarak oluşturduğu bilgisayar oyunları ve robotlarını inceledi.

Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ´ın önderliğinde Rize´de başlatılan Kodlama Projesi tüm okullarca benimsendi. Geleceğin anahtarı olan "KODLAMA" kavramı minik yaşta öğrencilerimize aşılanmaya başlandı. Bunun da ilk meyvelerini almaya başladılar. Öğrencilerimiz öğretmenlerin rehberliğinde oyunlar, robotik ürünler geliştirerek üretken olmaya başladılar. Çünkü gelecek teknolojinin esiri olanların değil, teknolojiye hükmedenlerindir.

Bu çalışmalar boyunca öğretmenlerini yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ÇAMANKA´ya ve Çamlıhemşin Kaymakamımız Sayın Okan DAŞTAN´a, ayrıca başta Bilişim Teknolojileri Örğretmeni ve İlçe Koordinatörümüz olan Hamide ARICI´ya, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz Tuğrul MEHDİ´ye ve Ender POLAT´a emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, katılım gösteren öğrencilerimizin başarı ve kodlamayla ilgili alakalarının devamını diliyoruz.

Haber Foto : Yavuz Günay
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

banner122

Milletvekili Karal’ın Dünya Gazeteciler Günü...
AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Haberi Oku