'İşgücü Piyasası Araştırması Raporu' Sonuçlarını Açıkladı
Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, yaptığı açıklamada, “Piyasanın önde gelen faaliyetleri toptan ve perakende ticaret, inşaat ve imalat sektörlerinde yer alıyor. Rize genelinde açık iş oranı yüzde 2,4 olarak hesaplanmış ve en yüksek açık iş oranına sahip sektör yüzde 40 ile kültür, sanat eğlence, dinlence ve spor faaliyetleri olmuştur. Açık işi en çok olan işyerleri yüzde 7 oranı ile imalat sektörü ve yüzde 3,8 ile toptan ve perakende ticaret sektörüdür.” dedi. Erotik shop ve sex shop için tıklayınız.

İşverenlerin en çok talepte bulundukları mesleklerin beden işçisi (genel), imal işçisi ve garson (servis elemanı) olduğunu kaydeden Kiraz, “Açık işlerde en çok aranılan ilk üç beceri Yeterli Mesleki/Teknik Bilgi ve Tecrübe ile Fiziki ve Bedensel Yeterlilik ve İletişim ve İfade Yeteneğidir. İşverenler talep ettikleri açık işleri en çok İŞKUR ve akraba-eş dost aracılığı ile aramaktadır. Araştırma kapsamındaki 20+ istihdamlı işyerlerinin yüzde 46,2’sinde 651 kişinin temininde güçlük çekilmektedir.” diye konuştu.Kadıköy erotik shop ve kadıköy sex shop için tıklayınız.

Kentte, eleman temininde en çok güçlük çekilen mesleklerin beden işçisi (genel), imal işçisi, garson (servis elemanı), pvc doğramacı, mekaniker-fabrika bakımı, aşçı, muhasebeci, şoför-yük taşıma, satış danışmanı ve model makineci (dokuma hazır giyim ve ev tekstili) meslekleri olduğunu belirten İşkur Rize İl Müdürü Kiraz, Rize genelinde 20+ istihdamlı işyerlerinde bin 42 kişilik istihdam artışı beklendiğini kaydederek, “İşverenler, 2018 yılı Nisan ayı sonuna kadar istihdamlarının yüzde 8,4 oranında artmasını öngörmektedirler. En fazla istihdam artışı beklenen sektörler mesleki ve teknik faaliyetler, imalat ve finans ve sigorta faaliyetleridir. Beden İşçisi (genel), temizlik görevlisi ve inşaat işçisi mesleklerinde istihdam artışı beklenirken, minibüs şoförü, iş makineleri operatörü ve usta öğretici (pastacılık, tatlıcılık ve şekerlemecilik) mesleklerinde istihdam azalışı beklenmektedir.” şeklinde konuştu.
Beşiktaş erotik shop ve beşiktaş sex shop için fetişh ürünlerine tıklayınız.
Kiraz, bazı mesleklerin eleman temininde güçlük çekmesinde iş beğenmemezlik faktörünün de yüksek olduğunu söyledi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Rize'de Öğrencilerden “Afrin“ Koreografisi
Rize'de Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul bahçesinde öğretmenlerinin yardımıyla...

Haberi Oku