Hemşin:
Hemşin'de Yeni İlçe Başkanı Mehmet Mataracı

Hemşin Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kongreye İl Başkanı Hikmet Ayar, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, İl yönetim kurulu üyeleri, İl kadın kolları başkanı Nuran Alim ve yönetimi, İl gençlik kolları başkanı Abdullah Oğuz Hut ve yönetimi, köy ve mahalle başkanların yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.Kongre, İlçe Başkanı Mustafa Şentürk'ün konuşmasıyla başladı. Şentürk konuşmasında, AK Parti Hemşin 5. Olağan kongresinin hayırlı olmasını temenni ederek,  göreve gelecek yeni ilçe başkanı ve yönetimine başarılar diledi.

İlçe başkanı Mustafa Şentürk'ün konuşmasından sonra kongre başkanlık divanı oluşturuldu. İl teşkilat başkanı Avukat Harun Mertoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrede saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.
AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, kongrede yaptığı konuşmada, 2002 yılında bu yana yapılan seçimlerde Hemşin’de alınan seçim sonuçlarını okuyarak oy oranı olarak yükselen bir grafiğin ortada konduğunu belirtti. Ayar, mevcut ilçe başkanı Mustafa Şentürk ve Hemşin'de ilçe başkanlığı yapmış ve bu başarılar da emeği olan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: " Kongreler siyasi partilerin hayatlarında önemli mihenk taşlarıdır. Kongrelerde görev alan arkadaşlarımız bazen yorulabiliyor, şartları değişerek nöbet değişikliği gerekebiliyor. Bu anlamda Hemşin'de de ilçe başkanlığı değişikliğini teşkilat olarak yaptığımız istişarelerde uygun gördük. Hemşin'imizdeki bu kadronun tamamı el ele vererek, 2015 seçimlerini çok daha yüksek rakamlarla hep beraber bitirmiş olacağız. Bu kongremizin Hemşin'imize, Rize'mize ve partimize hayrılar getirmesini yüce Allahtan temenni ediyor, seçilecek olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Hemşin yaşamın kendisi..!
İçinize ruhunuza aklınıza ve hayallerinize iyi gelecek.Gözlerinize ve hayallerinize takılan anın tiryakisi...

Haberi Oku