Fındıklı:
Memleketi  Rize Fındıklı'da 5 yıldızlı bir otel yapacak!
 Ünlü işadamı, inşaat sektöründe yaşanan gelişime rağmen üretim ve sanayi konusunda aynı büyümenin gerçekleşmediğini ifade ederken, "Sanayi ve üretim olmadan sadece bina yapmak felaket olur" dedi. 

Bulak, Fındıklı'da 5 yıldızlı bir otel yapmak istediklerini de sözlerine ekledi BULAK Grup, Türkiye'nin birçok kentinde önemli işlere imza atmış köklü firmalardan biri. Katı atık bertaraf tesisinden katlı otoparka, hastaneden atış poligonuna kadar birçok önemli projeyi hayata geçiren şirket, Türkiye'nin öncü firmaları arasında. Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak, şirketin kuruluşundan yaptıkları çalışmalara, inşaat sektöründeki duruma kadar

birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. ¦ Şirketin gelişimiyle ilgili bilgi verir misiniz? Bulak Group, kuruluşundan bu yana nereden nereye geldi? Şirket 1990 yılında kurulmuştur. 1989 yılı seçimlerinde Ankara'da bütün belediyeleri Murat Karayalçm ve ekibi almıştı. Ben de Mamak Belediyesinde imar dairesinde inşaat teknisyeni olarak çalışıyordum. O zaman ki yönetimle anlaşamadık ve istifa ettim. Bu günkü Birtam A.Ş'yi kurdum. Sonlarında çok çalıştık ve bugünlere geldik. Bitirmiş olduğumuz işlerin verdiği gururla ülkemize en iyi hizmeti sunmayı hedefledik her zaman. Sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak, hedef sektörlerin her birinde benzersiz ve dinamik bir kuruluş olmayı amaçlıyoruz. Ege'ye ağırlık verdik ¦ İnşaat sektörünün son yıllardaki hızlı gelişimini neye bağlıyorsunuz? Evet, inşaat sektörü çok hızlı büyüdü. Her yere evler, konutlar yapılıyor. Ancak inşaat son yıllardaki gelişimini ben felaket olarak görüyorum. Ne yazık ki, sanayiyi, üretimi unuttuk. Üretim olmadan, sanayi olmadan sadece bina yapmak demek önümüzdeki dönemler açısından felaket olacaktır.

 

¦  Ankara  merkezli olmanıza rağmen Türkiye'nin birçok kentinde önemE işlere imza attığınızı görüyoruz. Tercih nedeniniz nedir sizce? Ankara'dan Türkiye'yi kontrol etmek daha kolay oluyor. Ayrıca son dönemde Ege Bölgesi'ne ağırlık vermiş durumdayız. Bunun en büyük nedeni 12 ay çalışma ortamı bulabilmemiz. ¦ Hayata geçirdiğiniz projelerle ilgili bilgi verir misiniz? Yeni projeler geliyor mu? ŞU anda Ankara'da tamamlanan kent ve iş merkezi projelerimiz vardır. Kamuyla ilgili çok sayıda projemiz de devam ediyor. Son yıllarda katı atık tesisleri yapmaktayız. Ayrıca otel projemizde de plan çalışmaları devam ediyor. ¦ Sizi en çok heyecanladıran proje hangisiydi, neden? Şahsımın en çok heyecanlandığım proje Manisa Büşükşehir Belediyesinin yaptığı tam otomasyonlu 600 araçlık otomatik otapark projesidir. O proje hayata geçtiği Mart 2016'dan beri kendimi çok daha başarılı buluyorum. Sebebi tamamen ithal ve tam otomasyon olması. Rize'de huzur bulurum:Aslen Rizelisiniz. Rize'ye ne sıklıkla orsunuz ve Rize ile ilgin duygu Engellemeleri aşacağız ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Evet aslen Rize'nin Fındıklı ilçesindenim. Dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Bölgemize gittiğimde huzur buluyorum. Her yıl en az 10 kez giderim. Bizim insanımız çalışkandır, asildir, dinlenmeyi sevmez, dik durmayı bilir. Elimden geldiğinde kendi yöremin insanına yardımcı olmaya çalışıyorum. 15 yıldır üniversite öğrencilerine burs vermekteyim. Yüzde 90'ı hemşehrimdir. Bu konuda çok hassasım. Bütün köylere yardım ediyorum. Muhtarlarımızla görüşüyorum. Hepsi çok değerli benim için. Önce dürüstlük ¦ Sektörün önde gelen firmalarından birinin yönetim kumlu başkanısınız. Genç girişimcilere başarının sırrını açıklar mısınız? Her şey dürüstlükten başlar; inanmak lazım ve hazmederek yemek gerekli. Gençlerimiz yapabilecekleri işleri yapsınlar. Herkes her işi yapamaz. Bu bir Allah'ın lütfudur. Bunu böyle düşünsünler Engellemeleri aşacağız:Grup bünyesindeki şirketlerle ilgili bilgi verir misiniz? Grup şirketlerimiz daha çok inşaat, turizm ve gıda ağırlıklı faaliyetleri vardır. Dürüstlük, saygı ve güven temelinde seçkin bir hizmet sunmak, hazırladığımız her proje ve sürdürdüğü her işte, çevre ve doğal kaynaklarının önemini göz önünde bulundurarak planlamalarını yapmayı misyon edindik. Son olarak Rize ili Fındıklı ilçesinde bulunan otel alanımıza 5 yıldızlı bir otel kazandırmak istiyorum. Fakat gerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, gerekse bakanlık tarafından gelen bir sürü engellemeler bizleri bıktırmıştır. Ancak inşallah bütün engelleri aşacağımıza da inancım tamdır. 

Büyük projelerin adresi BULAK Grup bünyesinde yer alan Birtam A.Ş, adeta amiral gemisi görevini üstlenmiş durumda. Yapılan bazı konut projelerinin yanı sıra birbirinden önemli projelerde tercih nedeni olan Birtam A.Ş'nin hayata getirdiği projelerin bazıları şöyle: 

Manisa Büşükşehir Belediyesi tam otomatik otopark projesi 

Laleli Gençlik Merkezi inşaatı 

Aselsan MST Ambar inşaatı 

Aselsan Baskı Devre İnşaatı 

Aselsan Yankısız ota inşaatı 

Aselsan atış poligonu 

Aselsan HC üretim 

Trabzon Kayabaşı Yayla Kent inşaatı 

Çorum Ortaköy Devlet Hastanesi 

Manisa Emekliler Parkı yeraltı otoparkı 

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuar Binası 

Ankara Yaşamkent Konut ve dükkan projesi 

Çorum kent meydanı ve yeraltı otopark işi 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Uzunburun katı atık bertaraf tesisi 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Uzunburun katı atık bertaraf tesisiMilliyet EK 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

FINDIKLI'DAN ZEYTİN DALI OPERASYONU'NA ANLAMLI...
Fındıklı'da, Fındıklı-Arhavi Durağı’nda çalışan minibüsler bir günlük hasılatlarını Mehmetçik...

Haberi Oku