Çamlıhemşin:
Rize'de Karda Aç Kalan Hayvanlara Yem Bıraktılar
Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde MHP Çamlıhemşin İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan “Sokak hayvanlarını koruma kollama ve besleme” kampanyası dahilinde ilçe başkanlığı tarafından ilçe merkezinde ve Ayder Yaylasında hayvanları koruma adına çevreye yem bırakıldı.

Kar yağışı ve şiddetli soğukların başlaması ile birlikte harekete geçen MHP Çamlıhemşin İlçe Başkanlığı, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için başlattığı kampanyada sokak hayvanları gönüllülerinden gelen ve kendi imkanları ile aldıkları kuru mama ve yemleri sahipsiz hayvanlara elleriyle dağıttı.Konu hakkında açıklamada bulunan MHP Çamlıhemşin İlçe Başkanı​ Eyüphan Zararsız, 15 yaşından itibaren ilçede gönüllü olarak sokak hayvanlarına baktığını ifade ederek sokak hayvanlarının her türlü aşılarını da yaptırdığını kaydetti.

Kendi imkanlarıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İlçe Başkanı​ Zararsız, buna rağmen bazı kişilerin şikayetleri nedeniyle bir çok sokak hayvanının zabıtalar tarafından uyutulduğunu ve hayvanların akıbetinden habersiz olduklarını söyledi. Uyutulan sokak hayvanlarının yaşayıp yaşamadıkları yönünde zabıtadan bilgi almak istediklerinde hayvanların yaşadığı yönünde bilgisi verildiğini ancak buna rağmen hayvanlara ulaşamadıklarından hayvanların akıbetlerini meçhul olduğunu iddia eden Zararsız, “Onlar Allah’ın sessiz kulladır Bu Dünyada belki konuşamayacaklar fakat o Dünyada konuşacaklar. Hayvanlarda Allah’ın var ettiği canlılar arasındadır. Bu Dünyada hiçbir canlının hiçbir canlıya üstünlüğü yoktur. Allah’ın verdiği canı Allah alır. İnsanlara zararı olanlara da gerekli müdahale gerektiği gibi yapılması gerekmektedir.” diye konuştu.Zararsız, bir sonraki faaliyetlerinde dişi sokak hayvanlarına mama desteği esnasında kısırlaştırma aşısı yapacaklarını kaydederek, faaliyetlerine maddi manevi destek verenlere teşekkürlerini ileterek, “MHP İlçe Teşkilatından Kemal Korkut, Recep Gölge, Güven Çolak ve tüm Yönetim Kurul Üyelerime sonsuz teşekkür ederim. Mama desteğinde bulunan değerli hocam Ayşe Gavremoğlu, Semra Sağır Cezairli Hanımfendiye ve İstanbulda’ki iş adamımız Musa Gülas abimizden de Allah razı olsun.” dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner187

banner190

Çamlıhemşinli kardeşlerden Afrin'e tatlı...
Aslen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinden olan 3 kardeş, Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe tatlı ve kuru pasta...

Haberi Oku