Çamlıhemşin:
Kaçkarfest Gençlik KAMPI
Kaçkarfest Gençlik KAMPI
 Çadırını alıp geliyorsun.

Türkiye’nin en güzel dağlık alanında nefesleri tutacağımız 3 gün. Doğa yürüyüşleri, konserler, rafting, zipline, horon öğretisi ve yoga. 
Fırtına Vadisi’nin tam kalbinde muhteşem bir kamp ve festival alanı. Yüreği hoplatacak kadar güzel şelaleler, el değmemiş muhteşem yaylalar, yaşlı ormanlar, sıkı dostluklar, hırçın dereler, rengarenk çiçekler. İnsan daha ne ister ki Tulum sesinin kulaklara değil gönüllere işlendiği noktanın adıdır KAÇKARLAR.
Biliyor musun ? Rakım yükseldikçe herşey farklı ilerliyor. Mesela mevsimler. Bir günde 4 mevsimi bir arada yaşıyorsun. Kaçkarların zirvesinden süzülen bulutların üzeriden ciğerlerine dolan oksijeni hissediyorsun. 
Bu deneyim seninle ! Bizimle gel ! 
https://vimeo.com/185240091Fırtına Vadisi'nde 3 gün 3 gece daha. Var mısınız? Çadırını kapan geliyor, kapamayan 40 yaş üstü! Öyleyse çalsın tulumlar :) Kayıtlarımız başladı...

Büyülü patikalar, el değmemiş rotalar; orman masalları, yayla rüyaları; hırçın dereler, saklı şelaleler; bulutun sevdalısı, dumanın hülyalısı... Evet evet çok romantik oldu! E ama rafting de var. Oyunlar ! Horon öğretisi mi? Elbette ve tabii ki... Çok mu hareketli!? Öyleyse sizi sabah yogasına alalım efendim :)

Sevgili herkes, bulutun sevdası dağlaraymış. Kamp ateşini yeniden yakıyoruz.

Hayde :)

En geç 12:00'da Çamlıhemşin’de buluşuyoruz. 1 geçeni almıyoruz. Şaka şaka, onu da alıyoruz :) Ardından, yaklaşık 7 km uzaklıktaki kamp alanımıza yola çıkıyoruz. Araç ve transferler bize ait.

Kamp alanımızda kurulumumuzu gerçekleştirdikten sonra ilk rotamız Tar Deresi. Dikkat, büyüleyebilir! Ardından, yaklaşık 2 saat sürecek bir yürüyüşle Bulut Şelalesi’ne rota kırıyoruz. Karadeniz'in buz gibi sularında dinlenmek mi? Elbette ve tabii ki. Bu kadar yolu boşuna mı geldik :)

Sonrasında yüksek kayaların ardından düşen şelalemizi selamlıyor ve kamp ateşimizi yakmak üzere alana geri dönüyoruz.PROGRAM AKIŞI

- Festival açılış 12:00 Çamlıhemşin Merkez tulumcu heykeli

- Kampa giriş 12:15

- Çadır Kurulumu 

- Öğle Yemeği 13:00 

- Tar Deresi Yürüyüşü Başlangıcı 14:00

- Kamp alanına varış 17 :00

- Tulum dinletisi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Çamlıhemşinli kardeşlerden Afrin'e tatlı...
Aslen Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinden olan 3 kardeş, Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe tatlı ve kuru pasta...

Haberi Oku