Çamlıhemşin:
Çamlıhemşin'de yöresel lezzetler turizmin hizmetinde

RAMAZAN YILDIRIM
Rize’de turizm tesisleri kendilerini havalimanına endeksledi. Özellikle yerli ve yabancı binlerce turistin uğrak yeri olan Çamlıhemşin ve Ayder bölgesinde yatırımlar hız kazandı.

tana01.jpg

İşletmeciler, önümüzdeki dönem havalimanının da tamamlanmasıyla turist patlamasını beklerken, özellikle ahşap mimarinin öne çıktığı et, balık tesisleri de kendilerini yenilemeye başladı.

tana05.jpg

Fırtına Vadisi Çamlıhemşin yolu üzeri 16. kilometrede 5 yıldır yöresel lezzetleri sunan Tana Alabalık ve yöresel yemekler tesisi de yeni işletme sahibi Yakup Balcan tarafından genişleme ve restorasyon çalışması başlattı.

tana04.jpg

Balcan, kendilerinin Uzman Yapı markasıyla inşaat ve dekorasyon sektöründe büyüdüklerini ve Rize’de geleceğin sektörü olan turizm işletmeciliğine de el attıklarını ifade ederek, “Özellikle son dönemde bölgemizde turizm, bacasız sanayi olarak ön plana çıkmaya başladı. Her geçen yıl, gerek festivaller ve gerekse doğal güzellikler bu bölgeye önemli miktarda ziyaretler sağlıyor. Havalimanının tamamlanmasıyla bu potansiyel daha da büyüyecek. Biz de yöresel lezzetler ve konaklama anlamında Çamlıhemşin Behice Köyü mevkiinde 5 yıldır faaliyette bulunan Tana Alabalık ve yöresel yemekler tesisini alarak işletmeyi büyütme kararı verdik. Şu an tesislerimizde yöresel lezzetleri en iyi şekilde sunuyoruz. Hedefimiz önümüzdeki dönemde 20 ahşap ev ile 80 kişiye aynı anda konaklama imkanı sunacak projemizi hayata geçirmek olacak.” dedi.

tana02.jpg

Tesisleri inceleyen Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da işletme sahibi Yakup Balcan’ı tebrik ederek, “Turizm, Rize’de yükselen değer. Bu anlamda elini çabuk tutan, hem bugün kazanacak hem de geleceğe yatırım yapmış olacak. Tesisler çok güzel. Yöremizin ahşap mimarisi, tarihi asma köprüsü, Fırtına Deresi aynı konsepte buluşturulmuş. Yöresel lezzetlerin yanında bu güzellikleri görmek için gelecek turistlere de görsel anlamda önemli bir yatırım sunuluyor. İşletmeciyi tebrik ediyorum. Yapılacak olan konaklama projesinin de burada işletmeye ayrı bir güç katacağına inanıyorum.” diye konuştu.Tesislere nevşehir escort kadınları da katılarak gerçekten muazzam olmuş yorumunu yaptılar.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Çamlıhemşin'de kaza: 4 yaralı
Çamlıhemşin yolu üzerinde meydana gelen kazada 4 kişi hafif yaralandı.

Haberi Oku