Çamlıhemşin:
Ayder Yaylası'nda Bu Çirkin Görüntü Artık Yok...
 Turizm Merkezi, Belediye Mücavir Alanı, Milli Park, SİT alanı ve son olarak da Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi ilan edilen Rize’nin dünyaca ünlü Ayder Yaylası denilice akla gelen meşhur düzlüğü geçen yıl otoparka döndürülmüştü.


Ayder Yaylası’nda ortaya çıkan bu manzara görenleri hayrete düşürdü. Yaylanın doğal güzelliğini yansıtan alan otoparka dönüştürülerek araç işgaline açıldı. 

Tüm kesimlerin tepkisini çeken bu çirkin görüntü Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı da kızdırdı. Vali Bektaş, geçen yıl yaptığı  açıklama ile “Buna müsaade etmem. Gerekeni yapacağız.” demişti. 

Vali Erdoğan Bektaş’ın talimatı ile o çirkin görüntünün bu yıl yaşanmaması için önlem alındı. Ayder Yaylası'nın düzlüğüne giriş yapılan alan duvar örülerek kapatıldı. Böylece yaylanın en güzel alanı otopark olmaktan kurtulmuş oldu. (rizedeyiz.com)

Vali Bektaş, özel mülkiyette olsa otopark ruhsatı olmadan böyle bir girişimin yapılamayacağını belirterek “Biz Ayder Yaylası'nda 4 ayrı bakanlığı bir araya getirerek daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşturmak için çaba harcarken böyle çirkin bir görüntüye izin veremezdik. Gereken yapıldı. Özel mülkiyet alanı olan kişilerinde mağdur olmaması için çözüm bulunacaktır. Başka bir alan onlara verilebilir. Ama bu çirkin görüntüye müsaade edilemez.” dedi. 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Rize'de Öğrenci Evindeki Misafir: Kaymakam
Rize’nin Çamlıhemşin İlçe Kaymakamı Okan Daştan, “Kaymakama Mektup Projesi” kapsamında öğrencilerin...

Haberi Oku