Ardeşen:
Esirgemez:Cumhurbaşkanın memleketinde Doktor yok !
Milliyetçi hareket partisi Ardeşen ilçe başkanı Serkan Esirgemez Kaçkar Devlet Hastahenesinde yaşanan doktor sıkıntısı hakkında açıklamada bulundu.

Esirgemez; Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Çamlıhemşin, Hemşin hatta Artvin ilçelerinden gelen hastalara hizmet veren Kaçkar Devlet Hastanesinde ne yazık ki doktor sıkıntısı içler acısı. 18 ay önce doktor tayini ile birlikte yerine gelen doktor ise gelir gelmez izne ayrıldı. O dönemden beri hastanemizde Kadın Doğum Uzmanı doktorumuzun olmaması ve bayram arifesinde Ortopedi doktorlarının ikisinin izne ayrılması yüzünden   Mecburen vatandaşlar yanı başında bulunan hastaneye değil Rize’ye gitmek zorunda kalıyor. Bu durum yaşanan doktor sıkıntısı vatandaş için bir eziyettir.

Bakıldığı zaman 25 bin nüfuslu Çayeli ilçesinde hem hastane hem de doktor var; fakat 100 bin nüfusa hitap eden Kaçkar Devlet Hastanesi’nde doktor yok. Dışarıdan bakılınca Cumhurbaşkanının memleketi diye övünüyor iken Kaçkar Devlet Hastahanesin de yaşanan bu sıkıntı içler acısı. Yetkililerin bu soruna en kısa sürede çözüm bulması vatandaşların bu mağduriyetten kurtarılması gerek ifadelerini
kullandı.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

Dolana Üzerine Yeni Bir Köprü Yapılacak
Ardeşen Belediyesi tarafından proje edilen ve yapımına başlanılan Gençlik Parkı Projesi ve Cami-Terminal-Sosyal...

Haberi Oku