Ardeşen:
4500 Kişilik Ardeşen HEM Ailesinden Görkemli Sergi
SALİH NAVDAR HABERİ....
Ardeşen Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve yıl boyunca usta öğreticilerin eğitimiyle el emeği göz nuru ürünler hazırlayan kursiyerlerin günüydü bugün.

 

Hazırladıkları ürünlerin sergilendiği törende en büyük heyecanı onlar yaşıyordu. Bu kapsamda serginin açılışı bugün yapıldı.

 

Ardeşen Fatih İlkokullu bahçesinde düzenlenen törene Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Rize İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Ömer Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Çiçek, İl genel meclis üyeleri Mehmet Yerebakan, Zekeriya Bozkan, Mustafa Buçan, daire amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, oda başkanları, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu yaptı. Günümüzde yetişkin eğitimi denildiğinde ilk akla gelen eğitim kurumlarının Halk Eğitim Merkezi olduğunu belirterek konuşmasın başlayan Berberoğlu “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’müz vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirmek, bireylerin kendilerine özgüvenlerini ve gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla, sosyal kültürel kurslar, mesleki teknik kurslar ve okuma yazma bilmeyenlere yönelik okuma yazma kursları açmaktadır. Ardeşen Halk Eğitim Merkezi olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılında 3 idareci 12 öğretmen 1 hizmetli ve 97 usta öğretici kadrosu ile toplam 308 kursta 589 erkek 3733 bayan olmak üzere 4322 kişi katılmıştır.” Dedi.

 

Berberoğlu’nun konuşmasının ardından Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Gültekin, konuşmasında “Bugüne kadar kursiyerler yıl boyunca yaptıklarını sergilemek hem de diploma almak adına önemli bir heyecanı yaşıyorlar. Tabii ki usta öğreticilerimizin de ayrı bir heyecanı var. Bizler de bunlara şahitlik ediyoruz. Ardeşen Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 4500’ü bulan kursiyerlerimiz var. Bu kursiyerlere mekânlar yetmiyor. Kursiyerlerimiz birçok mekânda eğitimlerini görüyorlar. Yeni bir Halk Eğitim Merkezi binası noktasında biz bir hedef koyduk. Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Reşat Yazar ile konuşacağız. Ardeşen Halk Eğitim Merkezi’mize yeni bir bina nasıl yapabiliriz. Arsa temini nasıl yapabiliriz diye konuşacağız. İnşallah bunla ilgili bu yıl yoğun bir şekilde çalışacağız. Görevimin sonu olan 2019 yılına kadar bu konuda bir arsa temini yapıp özellikle binasını yapmış olacağız. “ ifadelerini kullandı.

 

Gültekin’in konuşmasının ardından AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar konuştu. Bayraktar, konuşmasında “16 Nisan demokrasi ile ilgili ciddi bir sınavdan geçtik. Demokratik bir yarış içerisinde millet yeni bir sistemin kapısını araladı. Yeni dönemde daha çok çalışarak sevgi, saygı, kardeşlik ve barış huzurunu içerisinde üzerimize düşeni yapmak temel görevimizdir. Oluşan yeni ortamın ülkemiz ve insanlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu. Bayraktar, Ardeşen Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yöre insanının kültürümüzü ve yaşantımızı anlatan el emeği göz nuru eserlerin sergilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Ardeşen Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan yılsonu sergisinde emeği geçenlere diplomaları Ardeşen Kaymakamı, Ardeşen Belediye Başkanı ve Rize İl Emniyet Müdürü tarafından verildi.

Törenin ardından Ardeşen Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinin açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrası sergi gezildi. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

Dolana Üzerine Yeni Bir Köprü Yapılacak
Ardeşen Belediyesi tarafından proje edilen ve yapımına başlanılan Gençlik Parkı Projesi ve Cami-Terminal-Sosyal...

Haberi Oku