Karadeniz:
Samsun satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Kentsel dönüşüm, ulaşım ve altyapı çalışmalarının devam ettiği şehir gelişmeye devam ediyor. Yeni projelerin planlandığı Samsunşehri gayrimenkul yatırımcıların ilgisi çeken Karadeniz illerinden. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı ve bölgede devam eden başlıca ulaşım ve altyapı projeleri ise şöyle; Samsun- Kuş Cenneti Arası Sahil Düzenlemesi, Gar-Tekkeköy Kavşağı Arası Tercihli Yol, Atakum- Kurupelit Yat Limanı Ve Hafif Raylı Sistem (Metrobüs-Troleybüs ) Projesi Ve Atakum İlçesi Sahil Yolu Yapımı (Adnan Menderes Bulvarı ).Planlanan projelerle beraber şehrin önümüzdeki yıllarda daha da gelişmesi bekleniyor.

Samsun’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için satılık daire fiyatları ayrı bir önem taşıyor. Peki, Samsun satılık daire fiyatları ne kadar? Samsun’da satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Samsun’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için detaylar…

Samsun satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.36 arttı!

Samsun satılık ev fiyatı gayrimenkul yatırımcıların yakından takip ettiği konuların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Samsun satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 100 bin 232 TL ile 167 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 133 bin 643 TL olarak belirtiliyor.

Samsun satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.36 arttı. Samsun şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları ise 1.318 TL oldu. Kentsel dönüşüm, ulaşım ve altyapı projeleriyle adından söz ettiren Samsun’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) ise 18 yılı buluyor. 

Samsun kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Samsun kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 456 TL, maksimum 760 TL arasında gösterilirken, ortalama kira fiyatı 608 TL olarak belirtiliyor.

Samsun kentsel dönüşüm projeleri

Samsun ikinci derece deprem kuşağında yer alan bir il olduğundan bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam ediliyor. Şehirde tamamlanan, devam eden ve hazırlık aşamasında olan pek çok proje mevcut. Samsun’da kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgeler ise şöyle; Kıran Mahallesi, Gazi-Yeşilova, Çay Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Saathane Meydan projesi, Anadolu, Zeytinlik ve Kadıköy Mahallesi. Samsun’da hazırlık aşamasında olan başlıca projeler şöyle; Vezirköprü, Yakakent, Terme, Tekkeköy, Ondokuz Mayıs, Kavak, Havza, Bafra, Çarşamba, Ayvacık, Asarcık ve Alaçam.

Samsun’un en büyük ilçesi Bafra’da satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bafra satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Bafra’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 80 bin 973 TL ile 135 bin TL arasında değişiyor. Bafra ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.080 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor.

Tüm Samsun satılık daireler için tıklayın

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner196

banner190

Av yasağı başlamadı ama tezgahlarda balık...
Denizlerde av yasağının başlamasına yaklaşık 2 ay olmasına rağmen tezgahlarda kültür balıkları daha...

Haberi Oku