İyi Parti Rize İl Başkanı Avukat Ayşegül Özyanık^tan AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'ya tepki.

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'nın Ardeşen'de partisinin aday tanıtım topalntısında yapmış olduğu açıklamalara İyi Parti Rize İl Başkanı Avukat Ayşegül Özyanık'tan tepki geldi.

Özyanık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı...

AK Parti Milletvekili Sayın Muhammed Avcı’nın partisinin Ardeşen Belediye Başkan ve Meclis üyeleri adaylarının tanıtım toplantısında bütün Ardeşenli’leri töhmet altında bırakacak ve demokrasilerin şölenleri olarak tabir edilen seçimlere gölge düşürecek şekilde ayrıştırıcı, ötekileştirici ve toplumun farklı kesimlerini karşı karşıya getirecek talihsiz açıklamaları, Ardeşen halkını ve bizleri derinden üzmüştür.

Kendi sosyal medya hesaplarında dahi künyesinde partisinin ismini kullanmadan haklı olarak Rize Milletvekili ifadesini kullanan Avcı’nın sadece AK Partililerin değil tüm Rizelilerin ve Ardeşenli’lerin milletvekili olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu minvalde sayın Avcı’nın kullandığı hasmane ve ötekileştirici dil Ardeşenlilerin asla kabul edebileceği bir dil değildir. Bir ailenin içerisinde dahi farklı siyasi görüşte olmak bırakın hasım olmayı demokrasimizin bir zenginliği olarak kabul etmek gerekirken; kardeşi kardeşe, babayı oğluna, komşuyu komşuya, akrabaları birbirine düşürecek bu denli ayrıştırıcı ifadeler Cumhurbaşkanımızın da ısrarla vurguladığı “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız” söylemine de taban tabana zıt bir açıklamadır.

Sayın Avcı’nın partisinin belediye başkan adayına destek istemesi en doğal hakkıdır. Ancak destek istemenin yolu partisinin adayının karşısında, siyasi bir rakip ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir Ardeşenli olmaktan öte bir künyesi bulunmayan Millet İttifakı’nın paydaşları İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Tahsin Bekir Yazıcı’ya, çalışma arkadaşlarına ve Sayın Yazıcı’ya destek olan bütün Ardeşen halkına hakaret etmek veya iftira atmak değil partisinin belediye başkan adayının projelerinden ve tasavvur ettikleri Ardeşen hayalinden bahsederek olmalıdır.

Avcı’nın açıklamalarında bahsettiği terör örgütleriyle AK Parti hükümetlerinin geçmiş dönemlerde Türk Milletinin vicdanına aykırı olarak beraber oldukları ortadadır. Sözde “çözüm süreci” özde “çözülme süreçleri”nde bu millete yaşattıkları Habur rezaletinde kurdukları çadır mahkemelerinden, Oslo rezaletinden, türlü imkanlarla HDP’ye sundukları İmralı’ya her hafta gidiş dönüş biletlerinden, HDP’yi adeta kürt kökenli vatandaşların temsilcisi gibi muhatap alıp Dolmabahçe mutabakatına varmalarından, terör örgütü ele başına mektupla miting yaptırmalarından pişman oldukları ve milletin vicdanı ile aynı hizaya gelmelerini sonuna kadar alkışlıyoruz. Benzer şekilde daha düne kadar FETÖ üyelerine ve bütün eylemlerine devlet imkanlarını ve kadrolarını sunarak “ne istediler de vermedik” dedikten sonra pişman olmalarından ve yine milletin vicdanı ile aynı hizaya gelmelerini de sonuna kadar alkışlıyoruz. Ancak HDP, PKK ve FETÖ’nün avuçlarını ovarcasına bu milletin ayrıştırılmasına, bölünmesine ve karşı karşıya getirilmesine sebep olan açıklamalarından da Sayın Avcı’nın pişman olmasını ve yine milletin vicdanıyla aynı hizaya gelmesini bekliyoruz. Sayın Avcı Rize Milletvekiline yaraşırcasına Rize halkını bütünüyle kucaklamalı açıklamalarından pişmanlık duyarak özür dilemelidir. BİZ YİNE ALKIŞLAMAYA HAZIRIZ.

MUHAMMED AVCI NE DEMİŞTİ?

"Ardeşen de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki, vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibare bir tablomu var karşımızda? Evet, CHP ve İyi Parti var gibi ama mağaza içerisine girince karşınıza her Türlü Gayri Yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor. Diyor ki "Biz Güneydoğuda Ak Partiyi Mağlup edeceğiz. Ülkenin diğer bölgelerin de ise Ak Partinin Kaybetmesi için siyasi partilere destek vereceğiz diyor. Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım. Mesele sadece CHP ve İyi Parti meselesi değil, mesele başka, hesap başka."