31 Mart’ta yapılacak olan yerel yönetimler seçimi öncesinde Rize’nin Ardeşen ilçesinde bir ilk yaşandı.

Ardeşen Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Mevlüt Yazıcı, bu alanda ilk olmayı başardır ifadesini kullandı.

Mevlüt Yazıcı, Ardeşen’de görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

“ARDEŞEN’DE BİR İLKİ YAPTIM”

Adaylık sürecini ve seçildiği takdirde izleyeceği yol haritası hakkında konuşan Yazıcı “Ardeşen’de hiç olmayan bir şeyi yapmak istedim. İl belediye meclis üyeliğinde bağımsız aday oluyor; ama belediye meclis üyeliğinde hiç olmadı. İlki yapmak istedim. İnşallah başarılı olurum. Her belediyede bağımsız belediye meclis üyesi olmalı. Bağımsız her tarafı denetler.” Dedi.

"VATANDAŞIN BELEDİYEDEKİ GÖZÜ KULAĞI OLACAĞIM"

Göreve geldiğim tarihten itibaren Ardeşen belediyesinde yapılan işlerle ilgili vatandaşın gözü kulağı olacağım.kamuoyuna yapılan çalışmaları Ardeşen halkına aktaracağım.

“ARDEŞEN HALKI MEDENİ CESARETİMİ TAKDİR EDİYOR”

Ardeşen halkından aldığı desteğin kendisini memnun ettiğini ifade eden Mevlüt Yazıcı “Ben seçildiğim takdirde Ardeşen’e çok şey katacağıma inanıyorum. Bu yüzden Ardeşenli seçmenden destek bekliyorum. Aslında sokakta gezdiğimde halkın desteği çok fazla. Birçok insan medeni cesaretimden dolayı beni tebrik ediyor” ifadelerini kullandı.” Şeklinde konuştu.

“SEÇİLİRSEM HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE GEÇMEYECEĞİM”

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi seçilmesi halinde herhangi bir siyasi partiye geçiş yapıp yapmayacağı sorusuna Yazıcı şöyle cevap verdi: “Bağımsız seçilirsem hiçbir siyasi partiye geçmeyi düşünmüyorum. Bağımsız aday olduğum için bana her kesimden oy gelecek. Seçmenlerime kesinlikle yanlış yapmam. Hem kendi geleceğim için hem de halkıma saygısızlık olmaması adına böyle bir düşüncem olmayacaktır.”

Ardeşen Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Mevlit Yazıcı, konuşmasının sonunda “Ardeşen’imize yakışacak şekilde kim hizmet verecekse ALLAH ona nasip etsin.” Dedi.