Ekonomi:
YAŞ ÇAY SEZONU AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Ulusal Çay Konseyi Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Rize Ticaret Borsası Büyük Toplantı Salonu’nunda yapıldı.Toplantıda Genel Kurul delegeleri tarafından 2015 yılı faaliyet raporu, gelir tabloları, denetleme kurulu raporları oylandı.

Genel Kurulda konuşma yapan Ulusal Çay Konseyi Başkan Yardımcısı Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, “Ulusal Çay Konseyi kurulurken çok farklı hedeflerle kuruldu. Çay konusunda daha geniş çalışmalar yapmak istiyorduk. Fakat Konseyin gelirlerinin az olması sebebiyle ne yazık ki birçok çalışmayı yapamıyoruz. Konseyin gelirlerinin artırılması için çalışmalar yapmalıyız” dedi.  Erdoğan ayrıca 2016 yılı için çay sektörünü geliştirebilmek için genel kurul delegelerinden öneriler isteyerek toplantının hayırlara vesile olmasını söyledi.

Genel Kurulda konuşma yapan Ulusal Çay Konseyi Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü; gelirleri sadece üye aidatları olan konseyin aidatlarının zamanında yatırılmasının mühim olduğunu belirterek, “Mayısın ilk haftası çay sezonuna başlamayı düşünüyoruz.” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hatice kuyumcu 13 ay önce

Daha çok erken çay olmadı hep erken kampanya açıyosunuz

Misafir Avatar
kanbozlu 13 ay önce

çay geldi çay

banner157

banner175

banner165

EPDK: 3 ay boyunca elektriğe zam yok
EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 3 ay boyunca elektriğe zam yapılmayacağını açıkladı.

Haberi Oku