Ekonomi:
Çaykur'un kapasitesi 8650 tona çıktı

ÇAYKUR, 650 ton ilave artışla 2016 yılı yaş çay kampanyasına 8 bin 650 ton günlük çay işleme kapasitesi ile giriyor. Bu kapasite oranı ile yaş çay alımlarında izdihamın önüne geçilmesi ve çay filizlerinin taze olarak işlenmesi hedefleniyor.

HABER. MUHAMMET KAÇAR
Çaykur, Mayıs ayında başlayacak olan 2016 yılı yaş çay kampanyası öncesi 46 çay fabrikasında başlattığı revizyon ve yenileme çalışmalarında sona geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaş çay sezonunun kısa bir süre sonra başlayacağını hatırlatarak şunları söyledi:

“Mayıs ayının ilk haftasında kampanya başlayacak. Bunun için çalışmalara gece gündüz devam ediyoruz. Bu sene 650 ton gibi rekor bir kapasite artışını çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdik. 8 bin 650 ton gibi güçlü bir günlük kapasite ile sezona gireceğiz ve daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunacağız. Çayı artık daha taze olarak işleyeceğiz. Fabrikalarda yapılan çalışmalara yerel yöneticilerde önemli destek veriyor. Onlara da teşekkür ediyorum.”

KURU ÇAYDA YENİ PAZAR ARAYIŞLARI

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, üretim ayağında üreticiyi rahatlatacak ve hammaddenin taze iken alınıp işlenmesini sağlayacak atılımların yanısıra pazar payının da artırılması için çalışma yürüttüklerini kaydetti ve şunları söyledi:

“Yurtdışında yeni bayiler oluşturmak için ülke ülke dolaşıyoruz. Bir taraftan da yurt içindeki bayilerimizi geziyoruz, çalışmalarına nezaret ediyoruz. Çay bölgesinde üretim ayağındaki çalışmaları da gece gündüz takip ediyoruz. 2015 yılını başarılı bir şeklide tamamladık. 2016 yılında daha başarılı ve daha huzurlu bir sezon geçirmeyi hedefliyoruz.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner78

banner180

banner181

banner122

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren karar
Haberi olmadan maaşı düşürülen işçi için mahkemeden emsal karar çıktı!

Haberi Oku