LAZCA FİLM MANSİYON ÖDÜLÜ ALDI

Resul SAKINMAZ, Lazca ve Laz sineması adına onlarca ilke imza atma yolunda.

Film :  TZKAİŞİ EKOLE - SUYUN ÖTE YANI.

Yapımı 2014 yılı ağustos ayında tamamlanan film, Hopa ve Ardahan'da çekildi. 2015 yılı itibariyle genç yönetmen, kimseden destek almadan filmiyle, festivallere katılıyor.

7.ROTARY FİLM FESTİVALİ MANSİYON ÖDÜLÜ.

26.ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ - Finalist.

Film, 1920' li yıllarda Sarp Köyü'nde geçer, sınır sebebiyle sürekli bölünen bir aileyi anlatır. Ailenin yaşadığı topraklar iki ayrı ülkeye bölünmüştür. Fakat zaman, aileyi Suyun diğer tarafına yabancılaştırırken, yaşadıkları yere de fazlasıyla alıştırmıştır. Baba bu durumun farkında olmasına rağmen yabancılaşmayı kendine yediremez ve Suyun Öte Yanı' na gitmeyi kafasına koyar. Anne ise yaşadığı yeri çoktan kabullenmiştir ve kocasının gideceği düşüncesine dayanamaz. Kendini öldürür. Baba, ailesini geride bırakarak doğduğu topraklara - Suyun Öte Yanı' na - gider. Zamana ne kadar dirense de artık zamanın gerçeğine yenik düşer ve hayata tutunamaz. İlerleyen süre zarfında oğlu da aynı ikilemleri yaşar. Geçmişte babasından aldığı cesaretle bir gece yarısı zorluklara rağmen Suyun öte yanına geçer. Dağılan her aile Koç Boynuzu' na zarar verir. Zararın sebebi, aileyi ikileme sokan sınırdır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
RAOC 9 ay önce

ödülün birisi rotary den. bu rotary denilen pislikler ise mason yuvası. hedaf karadeniz. son zamandlarda etnik kaşıntı yapıyorlar. belki yönetmen art niyetli değil ama rotary kesinlikle art niyetlidir. ben olsam rotaya, hür masonlar vb.. ödül verse almam.

banner78

banner180

banner181

banner122

Bin 667 paket sigara, 2 litre içki ile bir adet...
Artvin'in Hopa ilçesinde jandarmanın ‘dur’ ihtarına uymayan otomobilde yapılan aramada gümrük kaçağı...

Haberi Oku